wtorek, 25 października 2016

Jesienne dekoracje - zrób to sam...

Rozglądam się dookoła i wszędzie atakują mnie akcesoria i dekoracje związane z Halloween. Dynie, duchy, nietoperze... Postanowiłam pokazać wam kilka pomysłów na stworzenie własnych dekoracji. Są one nie tylko tańsze ... samo ich wykonanie może nam przynieść wiele satysfakcji. A efekt... zobaczcie sami.

Oczywiście po pierwsze DYNIA. Warzywo, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Najbardziej tradycyjne lampiony...


Wystarczy pozbyć się wnętrza i wyciąć dowolny wzór :) Żeby ułatwić sobie to zadanie możemy uzyskać podobny efekt bez używania noża.To rozwiązanie jest znacznie lepsze, jeśli do naszej pracy chcą się przyłączyć dzieci. Oczywiście taka dynia nie musi być ściśle związana z Halloween. Możemy dzięki niej stworzyć fajny ozdobnik, np. do dziecięcego pokoju. 
Postać to już tylko i wyłącznie wasz wybór. A co z salonem? Dynie w nieco bardziej eleganckiej postaci ? Proszę bardzo ..


Dynia, kilka ozdobnych tasiemek, kolorowa farba .. Cudo. Zamiast dyni do takich dekoracji możemy użyć także pomarańczy. Klimatyczne lampiony możemy też stworzyć przy pomocy puszek lub słoików.Oczywiście wzór wcale nie musi dotyczyć Halloween. Wybór należy do was. 
A to kilka inspiracji ..Jesienne dekoracje łatwo możemy wykonać przy użyciu szyszek, kasztanów czy żołędzi. 
Osobiście bardzo podobają mi się róże wykonane z liści :) 


Liście nie mogą być zbyt suche ... Kilka ruloników i gotowe. Tanie, a właściwie darmowe i w dodatku jakie efektowne. 

Jeśli chcemy przyozdobić nasz parapet poza dyniami, i świecami możemy do nich dołączyć także wrzosy. 
Tak więc do dzieła :)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz