czwartek, 10 marca 2016

Coś z niczego...

Mam teraz trochę wolnego czasu. Malowanie mieszkania zmotywowało mnie do stworzenia kilku dodatków. Nie są to zbyt pracochłonne i niespotykane przedmioty, jednak dzięki nim nasze gniazdko wygląda jakoś tak inaczej. 

Zaczęłam od stworzenia kolorowego napisu...Co było mi potrzebne? Wykorzystałam zużyte wkłady do podgrzewaczy:) Mają ładne, żywe kolory i są wykonane z wytrzymałego plastiku. Wystarczyło po zużyciu przemyć je dość ciepłą wodą żeby pozbyć się resztek wosku. Do połączenia przydał się pistolet na klej. Ostrożnie jednak przy jego stosowaniu. Klej jest płynny i bardzo gorący. 

Ponieważ sporo rysuje i mam dość dużą ilość przyborów postanowiłam je nieco uporządkować. 
Oto co powstało.Zrobienie takich przyborników było bardzo proste. Użyłam metalowych puszek i farby olejnej. Puszki to pozostałość po produktach spożywczych (groszku, kukurydzy, ananasach, brzoskwiniach itp.) W sklepach są dostępne w różnych rozmiarach. Farba której użyłam przeznaczona jest do malowania kaloryferów. Dzięki temu przyborniki pasują do reszty wnętrza.
Tak pomalowane puszki można ozdobić w dowolny sposób (mazakami, naklejkami, cekinami itp.) w zależności co macie pod ręką. Ja gotowe wykorzystałam również jako doniczki do moich kaktusów.A jak wykorzystać puste butelki np. po winie? Ja zrobiłam coś takiego. Zużyte, niedziałające płyty CD podzieliłam na małe kawałeczki i również przy pomocy pistoletu na klej przyczepiłam do butelki. Najlepiej postawić ją na parapecie. Świetnie odbija ona promienie słoneczne i tworzy fajny efekt na ścianie:) Butelka sama w sobie jest ozdobą, a w razie potrzeby może służyć za wazon. 

A może Wy pochwalicie się swoimi pomysłami na tak zwane "coś z niczego"? 

1 komentarz: