piątek, 4 marca 2016

Rybki...

Sztuką jest wszystko to co nas otacza. Ostatnio nasza uwaga skupiła się rybkach. Stworzenie im odpowiednich warunków do życia, ale przede wszystkim warunków wizualnych jest pewną formą sztuki. Akwarium stanowi ładny ozdobnik mieszkania, a na dodatek pozwala realizować swoje pasje. 


Akwarium o pojemności 200 litrów zostało kupione w zestawie z szafką i całym wyposażeniem. Pokrywa, piaskowe podłoże, termometr, grzałka i zewnętrzny filtr z deszczownicą. 

Przy tego typu filtrze szafka jest niezbędna. Z pozoru wygląda na masywny i głośny, ale tak naprawdę schowany z szafce nie zwraca na siebie uwagi. Wystarczy raz na jakiś czas wymienić w nim wkład.
Dobór rybek też nie może być przypadkowy. Oto nasze odmiany.

 DUCH AMAZOŃSKI

KREWETKA FILTRUJĄCA

SUM REKINI

ZBROJNIK NIEBIESKI

MOLINEZJA CZARNA

KOSIARKA

BRZANKA REKINIA

LORICARIA SIMILLIMA 

MUŁOJAD CIERNIOOCZEK DŁUGONOSY

A co takie piękności jedzą? Wszystko to co dostępne jest w sklepach. Te kosteczki wyglądają całkiem przyjemnie. Jedyną ich wadą jest to, że przechowujemy je w lodówce, a po rozpuszczeniu w wodzie przybierają formę małych robaczków :):) 
Temat rybek to temat rzeka. Można by godzinami mówić o tym jakie środki stosować, jak dbać o wodę i panujący w niej klimat. Tym wpisem chciałam tylko pokazać, że rybki to coś bardzo przyjemnego. Przyjemnego szczególnie dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i nie mają czasu na poranne spacery z psem, czy tak jak ja mają alergie na sierść zwierząt. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz