niedziela, 4 grudnia 2016

Serial "Pakt" - Jak wiele możesz poświęcić?

Pierwszy sezon serialu emitowany był już w 2015 roku, był adaptacją norweskiego serialu "Układ". Obecnie na kanale HBO emitowany jest sezon drugi w całości oparty na polskim scenariuszu. 


Pakt opowiada historię osadzoną w realiach współczesnej Polski. Piotr Grodecki, dziennikarz śledczy dziennika "Kurier", wpada na trop dużej afery finansowej. Okazuje się, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar – jest w nią zamieszany jego brat Daniel. Mimo sprzeciwu redakcji Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji o aferze, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Z pomocą Weroniki, agentki CBŚ, Piotr odkrywa drugie dno tej afery. Kiedy wydaje się mu, że już wyjaśnił zagadkę, na jego oczach Daniel popełnia samobójstwo, a potem dziennikarz dostaje tajemniczą wiadomość. Sprawa zaczyna się komplikować, zataczając coraz szersze kręgi wśród ludzi polityki i wielkiego biznesu. W tajemniczych okolicznościach ginie kilku z nich. Okazuje się, że historia ma swój początek w czasach transformacji ustrojowej Polski na przełomie lat 80. i 90. Pokolenie, które wtedy wkraczało w dorosłość, to ludzie, którzy często zrobili szybkie, spektakularne kariery i zdobyli, nie zawsze legalnie, wielkie pieniądze. Teraz przychodzi im zapłacić za wybory i decyzje z przeszłości.

A oto zwiastun ...


Serial od samego początku trzyma w napięciu. Sześć odcinków w super obsadzie aktorskiej oraz wielowątkowość w pełni zaspokaja ciekawość. Do ostatniej minuty widz zadaje sobie pytanie "Kto za tym wszystkim stoi?". 
Jeśli ktoś przepada za serialami z wątkiem kryminalnym to gorąco polecam.
Osobiście nie mogłam się oderwać.Na zachętę pierwszy odcinek ...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz