czwartek, 29 grudnia 2016

Świąteczne stroiki ....DIY

W tym roku postanowiłam sama przygotować świąteczne dekoracje na stół. Przy pomocy szyszek i kilku niedrogich dodatków powstały dwa stroiki. Być może ktoś z was będzie chciał kiedyś wykonać podobne. Niżej instrukcja krok po kroku.

Pierwszy stroik to choinka z szyszek. Do jej przygotowania potrzebne będą:

1. SZYSZKI! - najlepiej już wysuszone i otwarte.

2. Pistolet do kleju oraz wkłady.


3. Stożek z papieru - można go przygotować ze sztywnego papieru (ja wykorzystałam zielony brystol) lub kupić w sklepie stożek styropianowy.

4. Lakier lub farba w sprayu  - może to być farba w dowolnym kolorze lub tak jak w moim przypadku lakier brokatowy i srebrny.


5. Ozdoby do dekoracji - ja wykorzystałam złoty łańcuszek i kilka kokardek. Kiedy mamy gotowy stożek przy pomocy gorącego kleju przyczepiamy do niego szyszki. Najlepiej na samym dole podstawy wykorzystać szyszki największe. Najmniejsze potrzebne będą do wykończenia czubka.


 Gotowa choinka powinna wyglądać mniej więcej tak.


Teraz czas na lakierowanie. Pokrywamy całość wybranym kolorem i odstawiamy do wyschnięcia. 
Kiedy lakier wyschnie również przy pomocy gorącego kleju przyczepiamy dekoracje.I gotowe ....

  
 W podobny sposób możemy zrobić świąteczny wieniec. Potrzebne będą dokładnie te same rzeczy. Zamiast stożka użyjemy w tym wypadku plastikowego talerzyka i podstawki do kwiatków.

Talerzyk podobnie jak stożek obklejamy szyszkami. Ja wybrałam talerzyk z dość grubego plastiku tak aby całość była bardziej stabilna.


Na środku umieściłam podstawkę. Kolor jest dowolny.


Podobnie jak w przypadku choinki wieniec lakierujemy i odstawiamy do wyschnięcia. Kolejny krok to dekoracja. Również wykorzystałam kokardki i złoty łańcuszek.


  Jeszcze tylko świeca i gotowe. 


I jak wam się podoba? Święta już za nami ... ale stroiki w podobnym stylu możemy wykonać na wiele innych okazji. Miłej zabawy :)  
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz