sobota, 30 kwietnia 2016

Bajki z dzieciństwa

Ostatnio natknęłam się w sklepie na wielki powrót gum "Turbo". Postanowiłam więc cofnąć się nieco w czasie i powspominać. 
W dzieciństwie jedynym sensem życia było spędzanie czasu wśród rówieśników i śledzenie losów naszych superbohaterów. Tylko w czasie tych bajek rodzice byli w stanie zwabić nas do domu :)
Tak więc oto moja lista. 

1. Yattaman


Historia tajemniczego kamienia Dokuro rozrzuconego po całej Ziemi. Czarne charaktery: Dronio, Boyakki i Tonzler i oczywiście fantastyczny duet Yattaman (Gan-chan i Janet). Z tego co pamiętam zostało wyemitowanych ponad 100 odcinków. Uwielbiałam te wszystkie stworzone przez nich roboty i maszyny. 2. Power rangers


Mój ulubiony serial z dzieciństwa. Super grupa nastolatków walczących ze złem przy pomocy specjalnego uzbrojenia i Zordów (maszyn bojowych). 


3. Muminki


Historia rodzinki przypominającej nieco hipopotamy oraz ich przyjaciół. Pojawia się w niej również postrach naszego dzieciństwa czyli milcząca Buka :P Pojawia się bez zapowiedzi i zamraża ziemię. Pa pa pa pa pa pa pa pa pa pa... ma ma ma ma ma ma ma ma ma ma ... :P:P


4. Czarodziejki z Księżyca


Przygody sześciu czarodziejek z Układu Słonecznego. Uwielbiałam je wszystkie. Każda z nich była na swój sposób wyjątkowa. Ich zadaniem była walka z Królestwem Ciemności. Seria składała się z pięciu odrębnych części. 5. Denver ostatni dinozaur


Przygody dinozaura, którego jajo zostało odnalezione przez grupę nastolatków z Kalifornii. Maga pocieszne stworzenie :) i ponad 50 odcinków jego przygód. 

 
6. Kapitan Planeta


Superbohater ratujący Ziemię przed zniszczeniem. Kapitan powstawał przy połączeniu mocy przyrody, które otrzymała grupa nastolatków. Tak zwani Planetarianie pokazywali widzom jak należy dbać o środowisko. Każda seria składała się z ponad 20 odcinków. 
Chyba każdy z was stawał się wtedy superbohaterem i jednym z Planetarian:P I każdy z nas marzył o takim super pierścieniu. 


7. Tabaluga


Milutki smok, mieszkaniec Rajskiej Doliny z Lodolandią. No i oczywiście moja ulubiona postać Arktos. Trzy sezony po 26 odcinków. Z tego co pamiętam zwykle jako "dobranocka".


8. Smerfy


Chyba nikomu nie trzeba mówić o czym :):) Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów świat.... :):)


9. Madeline 


Też jako dobranocka. Przygody dziewczynki o imieniu Madeline. Mieszka w sierocińcu prowadzonym przez zakonnice. W sumie w bajce nie dzieje się nic. Codzienne przygody podczas zabaw i spacerów :) Dziewczynki jak skopiowane codziennie myją ząbki i grzecznie kładą się spać  :P:P


10. Inne ... tutaj oczywiste oczywistości. Już bez zbędnych opisów. 

Gumisie


Inspektor Gadżet


 Żółwie ninja


Scooby Doo


A wy za czym najbardziej przepadaliście ?:):)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz